Nasz projekt planujemy zrealizować w pobliżu Wrocławia w odległości maksymalnie 1,5 godziny jazdy samochodem (ze względu na bliskość zaplecza medycznego), w okolicy atrakcyjnej turystycznie. Dzięki wycieczkom i zwiedzaniu unikniemy monotonii spowodowanej dłuższym pobytem w jednym miejscu.


Znaleźliśmy nieruchomość spełniającą te oczekiwania i trwają prace nad formalnym przygotowaniem do dalszego działania. Miejsce sprzyja wypoczynkowi. Wokół rozciągają się rozległe lasy z przewagą drzew iglastych, obfitujące w grzyby i jagody, zapewniają dobroczynny dla ludzkiego organizmu mikroklimat. Dla miłośników dwóch kółek atrakcją będą liczne ścieżki rowerowe, które prowadzą przez okoliczne łąki i lasy. Atrakcją mogą być też krótkie wycieczki nad stawy milickie czy nawet spływy kajakowe (Młynówką, Baryczą).

Odległość do tego miejsca z centrum Wrocławia to 50 km. Dużo bliżej jest Milicz (12 km) czy Ruda Sułowska z jej ofertą (6km): restauracjami, placem zabaw, mini-zwierzyńcem czy komercyjnym łowiskiem . Natomiast do najbliższego sklepu spożywczego jest zaledwie 1,5 km.